10. Gün

Bahar esintilerinin hakim olacağı bir menüyle daha karşınızdayız. Taze baklanın başı çektiği sofrada sevdiklerinizle birlikte hayırlı iftarlar…
5 oy / 3.4 ortalama
Kaç Kişilik 6 Kişilik
Hazırlama Süresi 50 Dakika
Pişirme Süresi 60 Dakika

Tükettiğiniz besinler kadar onları pişirirken uyguladığınız işlemler de sizin kalori alımınızı ve sağlığınızı etkileyebilir. Ramazan boyunca kızartma ve kavurma işlemleri yerine ızgara, fırın, haşlama veya buğulama yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Hazırladığımız bu menüyle iftar sonrası midenizi daha rahat ve hafif hissedeceksiniz. Akşam yapacağınız 1 saatlik hafif tempolu bir yürüyüş ise gün içindeki direncinizi artırmanıza fayda sağlayacak.

İştah açıcı: Haydari

haydari

Türk Mutfağı' nın en önemli tamamlayıcılarından biri olan haydari, birkaç malzemeyle birlikte çok kısa süre içerisinde hazır hale geliyor. Dolapta dinlendirilen haydari tabakları direk sofralardaki yerini alıyor.

Kızarmış ekmek ile: Haydari

İçinde yok yok: Özbek Pilavı

özbek pilavı

Böylesine birbiriyle uyumlu malzemelerle hazırlanmış bir pilav yemediğinizi iddia ediyor ve bu pilavı denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Üstelik yapılışı hiç de zor değil..

Alışılmışın dışında: Özbek Pilavı

Mevsimindeyken: Zeytinyağlı Taze Bakla

zeytinyağlı taze bakla

Baharın müjdeleyicisi taze bakla sevdalıları için bol dereotlu tarifimizle, iftar sofralarında zeytinyağlıların hafifliğini yaşatın. Sarımsaklı tamamlayıcıları yanından eksik etmeyin!

Bakla severler buraya: Zeytinyağlı Taze Bakla

Bir dilim daha: Mozaik Pasta

mozaik pasta

Çocukluğumuzda annelerimizin şipşak hazırladığı bu pasta, her bütçeye uygun malzemeleri ve pratik yapılışıyla sofralarımızda. Dilim dilim yemelere doyamayacağınız mozaik pastanın yanında demli bir çay iyi gider. Bizden söylemesi ;)

Buzdolabında yer açın: Mozaik Pasta

Afiyet olsun...

Tarifi beğendiniz mi?
Tarifi oylayın, herkes için fikir elde etmiş olursunuz.
Bu tarifi sosyal medyada paylaşın
15-05-2019 13:09:29 Diğer
YORUMLAR
YORUM YAZ