22. Gün

Ramazan ayının bereketi sofralarınıza yansımış, daha kalabalık sofralar kurmaya başladıysanız, bu menümüzü çok seveceksiniz!
2 oy / 5 ortalama
Kaç Kişilik 6 Kişilik
Hazırlama Süresi 55 Dakika
Pişirme Süresi 100 Dakika

Semizotunun şifasına doyan mideniz, pirincin piştiğinde artan bereketi ile hazırlanan sofralarda şenleniyor. Binlerce yıl öncesinden gelen yahniyle geleneklerimizin devamlılığını, cevizli çıtır bir kadayıf tatlısıyla taçlandırıyoruz.

Uyumun böylesi: Şeftalili Semizotu Salatası

şeftalili semizotu salatası

Yazın habercileri semizotu ve şeftali ile hazırladığımız, sağlıklı olmasının yanı sıra bir o kadar lezzetli bu salata bağımlılık yapar bizden söylemesi..

Müptelası olacaksınız: Şeftalili Semizotu Salatası

İç pilavda neymiş: Patlıcanlı Pilav

patlıcanlı pilav

Bir pilavın bu kadar lezzetli olabileceğini anlatsak, muhtemelen yok artık dersiniz. İddia ediyoruz aklınızı başınızdan alacak bu tarif, herkes tarafından çok konuşulacak..

Tane tane dökülür: Patlıcanlı Pilav

Önyargıları kırın: Pekmezli Et Yahnisi

pekmezli et yahnisi

Pişirme tekniği olarak karşımıza çıkan yahninin dünyanın en eski yemeklerinden biri olduğunu söylesek pek abartılı olmaz. Antik Yunan tarihçisi Herodot yazıtlarında İskitler'in işkembe içinde yahni pişirdiklerini belirtir. Amazon Ormanları' nda yaşayan ilkel kabilelerin ise yahniyi kaplumbağa kabuğunda pişirdikleri kayıtlara geçmiştir. Hz. Muhammed'in en sevdiği yemeklerin başında gelen, 8 bin yıllık geçmişin ardından bugün dahi sofralarımızı şenlendiren yahniyi hiç bu şekilde denemiş miydiniz?

Lokum gibi: Pekmezli Et Yahnisi

Tel tel olsun: Cevizli Kadayıf

cevizli kadayıf

Tel kadayıf tatlısı; çıtır çıtır sesi, nar gibi kızarmış görüntüsü ile şerbetli tatlıların ilk akla gelenlerinden biridir. Davetlerinizde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Üstüne bir de kaymak koymayı unutmayın.

Kim sevmez ki: Cevizli Kadayıf

Afiyet olsun...

Tarifi beğendiniz mi?
Tarifi oylayın, herkes için fikir elde etmiş olursunuz.
Bu tarifi sosyal medyada paylaşın
27-05-2019 12:51:15 Diğer
YORUMLAR
YORUM YAZ