3. Gün

Ramazanın 3. gününe yakışır bir iftar menüsü hazırladık. İlk iki gün fazla kaçırdıysanız, vücudunuzu dengeleyecek bu tarifler tam da size göre...
75 oy / 1.88 ortalama
Kaç Kişilik 6 Kişilik
Hazırlama Süresi 50 Dakika
Pişirme Süresi 100 Dakika

İftarı hurma ile açmak kan şekerimizi dengeli bir şekilde yükseltecektir. Ayrıca yüksek potasyum kalsiyum, magnezyum, fosfor minerallerine sahip olduğundan, vücudunuzun ihtiyaçlarını da karşılayabilirsiniz. Tabi kalorisin yüksek olduğunu, 1-2 adet hurma ile sınırlandırmanızı da vurgulamayı bir borç biliriz :)

Mantarın en sulu hali: Mantar Çorbası

mantar çorbası

Kremalı mantar çorbasından sıkıldıysanız, tavuk suyu kullanarak şahane bir çorba hazırlayabilirsiniz. Bu çorbada çoğu markette bulabileceğiniz üç değişik mantar kullandık. Ama siz isterseniz sadece bir tanesini seçerek bu çorbayı deneyebilirsiniz. Farklı tatlar arıyorsanız bu tarif tam size göre…

Kepçe kepçe, kaşıklar dolusu: Mantar Çorbası Tarifi

Hem sağlıklı, hem doyurucu: Narlı Kinoa Salatası

narlı kinoa salatası

Et tüketmeyen kişiler için iyi bir protein kaynağı olan kinoaya nar kattık ve sizler için besleyici bir salata hazırladık. Yüksek oranda demir içeren ve sindirim sistemine dost olan bu lezzet, iftara yakışmaz mı?

Çilekli de hoş olmaz mı: Narlı Kinoa Salatası Tarifi

Büyük nimet: Enginar Dolması

enginar dolması

'Enginarı pek sevmem ama sağlığıma sağlık katsın diye tüketiyorum' diyorsanız eğer önce bu tarifi bir deneyin. Yine sevdiremediysek o zaman yapraklarındaki faydaları da çöpe atmayın. Çiğ olarak salatalarınızda ya da pişirerek zeytinyağlı olarak değişik bir tat yakalayabilirisiniz.

Tam da zamanı: Enginar Dolması Tarifi

Farklı olmak bizim işimiz: Tahinli Muhallebi

tahinli muhallebi

Çocukluğumuzdan alışık olduğumuz bu tat bizi çağırdı; Biz de onun yalın, naif tadından istifade ettik ve tahin-pekmez uyumunu bir tık öteye taşıdık. İftar sofranızda kraliçe edasıyla, enfes dokusuyla yerini almayı hakketmedi mi sizce de :)

Pekmezin en yakıştığı: Tahinli Muhallebi Tarifi

Afiyet olsun...

Tarifi beğendiniz mi?
Tarifi oylayın, herkes için fikir elde etmiş olursunuz.
Bu tarifi sosyal medyada paylaşın
18-05-2018 10:19:00 Diğer
YORUMLAR
Kevser
19-05-2018 11:24:01
Menüler geç kalıyor 4.gün menüsünün ilham vermesini bekliyoruz
Mucella
19-05-2018 03:50:50
Güzel tarif
YORUM YAZ