21. Gün İftar Menüsü: Bugün İftarda ne pişirsem?

Yaprak Sarma ağırlığındaki bir iftar menüsüyle de daha karşınızdayız. Her yaşa hitap eden yemeklerin bir araya toplandığı bu iftar sofrasını çok beğeneceksiniz.
1 oy / 5 ortalama
Kaç Kişilik 6 Kişilik
Hazırlama Süresi 75 Dakika
Pişirme Süresi 60 Dakika

Ramazan ayının sonlarına doğru 'Akşama ne pişirsem?' soruları daha çok artmaya başladı. Biz de bu dönemde size destek olmak için hazırladığımız birbirinden lezzetli menülerle sofralarınıza konuk olmaya devam ediyoruz. Bugün klasik bir çorbayla orucumuzu açıyor ve ev halkının yüzünü güldürecek yemeklerle sizi baş başa bırakıyoruz.

Bir kaşık mutluluk: Yayla Çorbası

Davet sofralarının vazgeçilmez başlangıcı olan bu çorba, iftarda midenizi rahatlatmaya geliyor. Tam kıvamında orijinal tarifiyle hazırladığımız Yayla Çorba'sını çok beğeneceksiniz.

Sofralarda bir klasik: Yayla Çorbası

Tazecik lezzet: Domatesli Makarna

Makarna severlerin yüzünü güldürecek, iştahını açacak bir tarifimiz var. Taze domateslerle hazırlayacağınız bol sarımsaklı sosuna teslim olacağınız bu makarna, bu Ramazan'ın favorisi olacak…

Enfes sosuyla: Domatesli Makarna

Anne eli değmiş gibi: Etli Yaprak Sarma

Sıra sıra dizilen özenle sarılmış yapraklar tencerelerde iftar zamanında sunuma hazırlanırken, evde heyecanlı bir bekleyiş başlar. İşte o bekleyiş hiçbir şeyle ölçülemeyecek değerdedir…

Yanında yoğurt şart: Etli Yaprak Sarma

Tam tadında: Mozaik Pasta

Düşük maliyetli oluşuyla kalabalık ailelerin vazgeçilmez tatlısı Mozaik Pasta hiç bu kadar lezzetli olmamıştı. Çocuklarınızla hazırlarken keyifli zaman geçirebilir, ısınan havaya inat akşam iftardan sonra çayın yanına servis edebilirsiniz.

Buz gibi: Mozaik Pasta

Afiyet olsun...

Tarifi beğendiniz mi?
Tarifi oylayın, herkes için fikir elde etmiş olursunuz.
Bu tarifi sosyal medyada paylaşın
14-05-2020 13:22:41 Diğer
YORUMLAR
YORUM YAZ